All Products
Keywords [ electric drive ] match 55 Products.
3000N.m Wheel Drive Planetary Gearbox Wheel Hub
| Series: | GFT003L |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 3000 Nm |
| Application: | Wheel Drive |
52000Nm Planetary Gearbox Slew Drive GFB110L3B
| Series: | GFB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 52000 Nm |
| Application: | Excavator |
485HP Two Outpus Pump Drive 2PD-360
| Application: | Hydraulic Pump |
|---|---|
| Max. Power: | 485HP |
| Output Type: | Two Output |
7700Nm Planetary Gearbox Slew Drive GFB017L2B
| Series: | GFB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 7700 Nm |
| Application: | Excavator |
4500Nm Planetary Gearbox Winch Drive GFT005W
| Series: | GFT-W |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 4500 Nm |
| Application: | Winch |
10000Nm Planetary Gearbox Slew Drive GFB024L2B
| Series: | GFB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 10000 Nm |
| Application: | Excavator |
10000Nm Planetary Gearbox Slew Drive GFB026L2B
| Series: | GFB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 10000 Nm |
| Application: | Excavator |
16000Nm Planetary Gearbox Slew Drive GFB036L3B
| Series: | GFB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 16000 Nm |
| Application: | Excavator |
18000Nm Planetary Gearbox Slew Drive GFB040L2B
| Series: | GFB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 18000 Nm |
| Application: | Excavator |
20000Nm Planetary Gearbox Slew Drive GFB046L3B
| Series: | GFB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 20000 Nm |
| Application: | Excavator |

