All Products
Keywords [ electric drive ] match 55 Products.
350HP One Output Pump Drive 260kW Electric Drive gearbox 1PD-260E
| Application: | Electric Motor |
|---|---|
| Max. Power: | 350HP |
| Output Type: | One Output |
1000000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 1000000 Nm |
| Application: | Track Drive |
60KW High Drive PMSM Motor Electric Drive Wheel Drive
| Series: | DED |
|---|---|
| Rated Output Torque: | 3000 Nm |
| Rated Output Speed: | 120 Rpm |
30KW High efficiency PMSM Motor Electric Drive Wheel Drive
| Series: | DED |
|---|---|
| Rated Output Torque: | 1800 Nm |
| Rated Output Speed: | 150 Rpm |
10000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 10000 Nm |
| Application: | Track Drive |
17000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 17000 Nm |
| Application: | Track Drive |
3000N.m Mini Planetary Gearbox Travel Drive for Track Device
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 3000 Nm |
| Application: | Track Drive |
26000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 26000 Nm |
| Application: | Track Drive |
80000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 80000 Nm |
| Application: | Track Drive |
5000N.m Mini Planetary Gearbox Reducer for Track Device Travel Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 5000 Nm |
| Application: | Track Drive |

