All Products
Keywords [ electric drive ] match 55 Products.
25000Nm Planetary Gearbox Slew Drive GFB060L2B
| Series: | GFB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 25000 Nm |
| Application: | Excavator |
32000Nm Planetary Gearbox Slew Drive GFB080L2B
| Series: | GFB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 32000 Nm |
| Application: | Excavator |
37000Nm Planetary Gearbox Slew Drive GFB080L3B
| Series: | GFB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 37000 Nm |
| Application: | Excavator |
1055HP 780KW One Input Three Outputs Pump Drive DPD-380
| Application: | Hydraulic Pump |
|---|---|
| Max. Power: | 1055HP |
| Output Type: | Three Output |
475HP One Output Pump Drive Engine Gearbox 1PD-350
| Application: | Hydraulic Pump |
|---|---|
| Max. Power: | 470HP |
| Output: | One Output |
7000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 7000 Nm |
| Application: | Track Drive |
9000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 9000 Nm |
| Application: | Track Drive |
13000N.m Planetary Gearbox Reducer for Track Device Travel Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 13000 Nm |
| Application: | Track Drive |
24000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 24000 Nm |
| Application: | Track Drive |
36000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 36000 Nm |
| Application: | Track Drive |

