All Products
Keywords [ drive ] match 110 Products.
15KW High efficiency PMSM Motor Electric Drive
| Series: | DED |
|---|---|
| Rated Output Torque: | 1050 Nm |
| Rated Output Speed: | 130 Rpm |
240HP Range Extender Electric Driving System Hybrid System
| Power: | 240HP |
|---|---|
| Engine: | Hybrid |
| Packaging Details: | Plywood case |
Hydraulic Pump To Engine Coupler High Flexible Flywheel Drive Coupling
| Input: | Engine Flywheel |
|---|---|
| Output: | Hydraulic Pump |
| Min Output: | 350 Nm |
Model 6 Wheel Drive - single and double reduction
| Series: | 6 |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 5650 Nm |
| Application: | Wheel Drive |
7000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 7000 Nm |
| Application: | Track Drive |
7000Nm Wheel Hub Planetary Gearbox Reducer for Wheel Drive
| Series: | GFT007L |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 7000 Nm |
| Application: | Wheel Drive |
9000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 9000 Nm |
| Application: | Track Drive |
13000N.m Planetary Gearbox Reducer for Track Device Travel Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 13000 Nm |
| Application: | Track Drive |
24000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 24000 Nm |
| Application: | Track Drive |
36000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 36000 Nm |
| Application: | Track Drive |

