All Products
Keywords [ power transmission parts ] match 108 Products.
1620HP Pump Drive One Input Four Outputs 1200kW Transfer Case
| Application: | Hydraulic Pump |
|---|---|
| Max. Power: | 1620HP |
| Output Type: | Four Outputs |
60000N.m Planetary Gearbox for Track Drive
| Series: | GFT |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 60000 Nm |
| Application: | Track Drive |
14000Nm Planetary Gearbox Winch Drive GFT017W
| Series: | GFT-W |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 14000 Nm |
| Application: | Winch |
70000 lb-in Double Reduction Planetary Reducer Wheel Drive 7WB2
| Series: | 7WB2 |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 7910 Nm |
| Application: | Wheel Drive |
VB07 Wheel Drive Double Reduction Planetary Gearbox Reducer
| Series: | VB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 7000 Nm |
| Application: | Wheel Drive |
VB09 Wheel Drive Double Reduction Planetary Gearbox Reducer
| Series: | VB |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 9000 Nm |
| Application: | Wheel Drive |
Model 6 Wheel Drive - single and double reduction
| Series: | 6 |
|---|---|
| Max. Output Torque: | 5650 Nm |
| Application: | Wheel Drive |
600WE Planetary Drive Electric Drive
| Series: | DED |
|---|---|
| Rated Output Torque: | 800 Nm |
| Rated Output Speed: | 100 Rpm |
200HP One Output Pump Drive Engine Gearbox 1PD-150
| Application: | Hydraulic Pump |
|---|---|
| Max. Power: | 200HP |
| Output: | Pump Flange |
190KW Two Outputs Transfer Case for Hydraulic Pump
| Application: | Hydraulic Pump |
|---|---|
| Max. Input Power: | 250HP |
| Type: | One Input Two Output |

